Podsumowanie poniedziałkowych działań „Trzeźwość”
W poniedziałek 8 czerwca w godzinach porannych policjanci z kłobuckiej drogówki przeprowadzili działania „Trzeźwość”. Mundurowi w różnych miejscach na terenie powiatu skontrolowali łącznie 573 uczestników ruchu drogowego. W czasie akcji policjanci uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwej kierującej BMW, trzem kierowcom w stanie po użyciu alkoholu oraz jednemu nietrzeźwemu rowerzyście.
W poniedziałek 8 czerwca w godzinach porannych policjanci z kłobuckiej drogówki przeprowadzili kolejne działania „Trzeźwość”. Ich celem jest stanowcza walka z nietrzeźwymi kierującymi, aby zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.
W różnych miejscach na terenie powiatu stróże prawa skontrolowali łącznie 573 kierujących.
W czasie akcji policjanci uniemożliwili dalszą jazdę 26-letniej kierującej BMW, mieszkance powiatu pajęczańskiego, która o godzinie 6.00 przejeżdżała przez Smolarze, mając w organizmie 0,6 promila alkoholu.
Aktualnie jej sprawą zajmują się kryminalni. Kobieta będzie musiała liczyć się z surowymi konsekwencjami nieodpowiedzialnego zachowania. Po przedstawieniu zarzutów karnych o jej dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.
Za jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi wysoka grzywna, obligatoryjna finansowa kara na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz więzienie.
Ponadto, w takcie działań mundurowi uniemożliwili dalszą jazdę trzem kierowcom w stanie po użyciu alkoholu oraz jednemu nietrzeźwemu rowerzyście, dla którego przejażdżka po alkoholu zakończyła się mandatem w kwocie 2,5 tysiąca złotych.
Przypominamy, że stan po użyciu alkoholu oznacza, że zawartość alkoholu w organizmie wynosi lub prowadzi do: stężenia we krwi od 0,2 promila do 0,5 promila alkoholu albo obecności w wydychanym powietrzu od 0,1 miligrama do 0,25 miligrama alkoholu w 1 decymetr sześcienny.
Sprawy kierowców, którzy prowadził swoje pojazdy w stanie po użyciu alkoholu, trafią do mundurowych z Zespołu do spraw Wykroczeń kłobuckiej komendy, a następnie do częstochowskiego sądu.
Po raz kolejny przypominamy, że każdy kierujący pod wpływem alkoholu lub narkotyków stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego!