Wiadomości

Podsumowanie poniedziałkowych działań „Trzeźwość”

Data publikacji 09.06.2026

W poniedziałek 8 czerwca w godzinach porannych policjanci z kłobuckiej drogówki przeprowadzili działania „Trzeźwość”. Mundurowi w różnych miejscach na terenie powiatu skontrolowali łącznie 573 uczestników ruchu drogowego. W czasie akcji policjanci uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwej kierującej BMW, trzem kierowcom w stanie po użyciu alkoholu oraz jednemu nietrzeźwemu rowerzyście.

W poniedziałek 8 czerwca w godzinach porannych policjanci z kłobuckiej drogówki przeprowadzili kolejne działania „Trzeźwość”. Ich celem jest stanowcza walka z nietrzeźwymi kierującymi, aby zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.
W różnych miejscach na terenie powiatu stróże prawa skontrolowali łącznie 573 kierujących.

W czasie akcji policjanci uniemożliwili dalszą jazdę 26-letniej kierującej BMW, mieszkance powiatu pajęczańskiego, która o godzinie 6.00 przejeżdżała przez Smolarze, mając w organizmie 0,6 promila alkoholu.
Aktualnie jej sprawą zajmują się kryminalni. Kobieta będzie musiała liczyć się z surowymi konsekwencjami nieodpowiedzialnego zachowania. Po przedstawieniu zarzutów karnych o jej dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.
Za jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi wysoka grzywna, obligatoryjna finansowa kara na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz więzienie.

Ponadto, w takcie działań mundurowi uniemożliwili dalszą jazdę trzem kierowcom w stanie po użyciu alkoholu oraz jednemu nietrzeźwemu rowerzyście, dla którego przejażdżka po alkoholu zakończyła się mandatem w kwocie 2,5 tysiąca złotych.
Przypominamy, że stan po użyciu alkoholu oznacza, że zawartość alkoholu w organizmie wynosi lub prowadzi do: stężenia we krwi od 0,2 promila do 0,5 promila alkoholu albo obecności w wydychanym powietrzu od 0,1 miligrama do 0,25 miligrama alkoholu w 1 decymetr sześcienny.
Sprawy kierowców, którzy prowadził swoje pojazdy w stanie po użyciu alkoholu, trafią do mundurowych z Zespołu do spraw Wykroczeń kłobuckiej komendy, a następnie do częstochowskiego sądu.

Po raz kolejny przypominamy, że każdy kierujący pod wpływem alkoholu lub narkotyków stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego!

Powrót na górę strony