Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Jutro akcja NURD

  Jutro na terenie naszego powiatu policjanci drogówki będą prowadzić akcję pod nazwą „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Działania te maja wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych, rowerzystów i motorowerzystów. Do dyslokacji patroli w czasie akcji wykorzystywana jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 2. Dwa poważne wypadki z udziałem rowerzystów

  Na terenie powiatu kłobuckiego doszło do dwóch wypadków drogowych z udziałem rowerzystów. Kłobuccy śledczy wyjaśniają okoliczności tych potrąceń, do których doszło poza terenem zabudowanym. Niestety, w wyniku poniesionych obrażeń jeden z cyklistów zmarł.

 3. BEZPIECZNIEJ NA POLSKICH DROGACH. POZYTYWNA OCENA NIK WYSTAWIONA POLICJI

  Rok 2020 na polskich drogach był czasem, w którym odnotowano zdecydowanie mniejszą liczbę zdarzeń drogowych. W ostatnich latach podejmowano szereg działań na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego. Analizowano dane o zdarzeniach drogowych, opracowywano plany i programy działań Policji w różnych obszarach, prowadzono działania profilaktyczne, monitorowano stan zatrudnienia i przeszkolenia policjantów ruchu drogowego. Mniejsza liczba zdarzeń drogowych oraz ich ofiar, to wspólny sukces nas wszystkich, zarówno służb jak i uczestników ruchu drogowego. Najwyższa Izba Kontroli nie sformułowała uwag ani wniosków pokontrolnych po dokonaniu oceny działalności Policji w zakresie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

 4. Rozstrzygnięcie VIII Powiatowego Konkursu Plastycznego "Bezpieczna droga"

  Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 2 w Kłobucku odbyło się uroczyste rozdanie nagród w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Bezpieczna droga”. Uczniowie klas I-III nadesłali łącznie aż 100 prac plastycznych wykonanych dowolną techniką. Konkurs promował bezpieczne zachowanie dzieci na drodze.

 5. (NIE) BEZPIECZNIE NA DRODZE

  Zmienna pogoda, w tym prognozowane różnice temperatury, odwilż, opady śniegu i deszczu, niestety nie sprzyjają użytkownikom drogi. W tak zmiennych i trudnych warunkach atmosferycznych należy zachować wszelkie środki ostrożności, aby nie doprowadzać do sytuacji niebezpiecznych.

 6. Świadek zareagował, a mundurowi zatrzymali kierowcę, który miał ponad 3,5 promila

  Dzięki anonimowemu zgłoszeniu i szybkiej reakcji mundurowych zatrzymano kierowcę citroena, który jeździł ulicami Truskolas mając w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Biorąc pod uwagę stan mężczyzny można stwierdzić, że reakcja przypadkowego świadka pozwoliła uniknąć drogowej tragedii.

 7. ZABIERZ SERCE W DROGĘ – JEDŹ BEZPIECZNIE

  W niedzielę Walentynki – Święto Zakochanych, corocznie obchodzone 14 lutego. To idealny czas, aby przypomnieć i uświadomić uczestnikom ruchu drogowego, że prawdziwa miłość to też odpowiedzialność za siebie i drugiego człowieka.

 8. UWAGA KIEROWCY - ŚLISKO NA DROGACH!

  Opady śniegu oraz niska temperatura spowodowały, że na drogach pojawił się lód, śnieg i pośniegowe błoto. Wobec tak trudnych warunków drogowych apelujemy o ostrożną jazdę. Kierowców, szczególnie tych z niewielkim doświadczeniem, prosimy o wzięcie pod uwagę trudnych warunków drogowych, gdyż lepiej zdjąć nogę z gazu, niż zakończyć jazdę w rowie! Zwracamy się również do pieszych, aby pamiętali o noszeniu elementów odblaskowych.

 9. BEZPIECZNY WEEKEND

  Na drogach występują trudne warunki atmosferyczne. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozwagę i życzliwość na drodze.

 10. Podsumowanie akcji „Bezpieczny Pieszy”

  Wczoraj kłobucka drogówka przeprowadziła kolejną akcję „BEZPIECZNY PIESZY”. Obszar działań obejmował cały powiat. Ujawniono 35 wykroczeń i sporządzono 2 wnioski do zarządcy dróg w sprawie poprawy bezpieczeństwa pieszych.