Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Kolejne działania „BEZPIECZNY PIESZY”

  Wczoraj kłobucka drogówka, niezależnie od pogody, przeprowadziła kolejne działania „BEZPIECZNY PIESZY”. Bezpieczeństwo pieszych na drodze to istotna kwestia. Pamiętajmy, że złe warunki pogodowe i ograniczona widoczność to większe ryzyko dla niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 2. Rowerzysto! Ruszając w drogę pamiętaj o bezpieczeństwie!

  Wiosna to czas, gdy na ulicach widać coraz więcej rowerzystów. Zanim nastąpią bardziej sprzyjające warunki pogodowe zachęcające miłośników jednośladów, aby ruszyć w drogę, kłobucka drogówka przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Nie ważne czy prowadzimy samochód, motocykl czy rower – pamiętajmy o zachowaniu zdrowego rozsądku i wzajemnym szacunku na drodze.

 3. Nieoświetlonym ciągnikiem po „krajówce” mając 2.5 promila

  Wczoraj o 21.00 na drodze krajowej numer 43 policjanci z drogówki zatrzymali kierującego nieoświetlonym ciągnikiem rolniczym, który stwarzał realne zagrożenie na drodze. Okazało się, że 54-letni mieszkaniec gminy Opatów miał cofnięte uprawnienia do kierowania, a badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie 2.5 promila alkoholu. Teraz grozi mu wysoka grzywna i do 2 lat więzienia.

 4. Kłobucka drogówka czuwa nad bezpieczeństwem cyklistów

  Wyższa temperatura i słoneczne dni powodują, że na drogach można spotkać więcej motocyklistów. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. W miniony weekend skontrolowano 18 kierowców jednośladów.

 5. Uwaga ślisko! Apelujemy o ostrożną jazdę

  Apelujemy o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków pogodowych! Padający deszcz ze śniegiem albo zamarzająca mżawka stwarzają duże zagrożenie zwłaszcza wczesnym rankiem. W takich warunkach, kierujący pojazdem powinien zachować szczególną ostrożność. Lepiej zdjąć nogę z gazu, niż zakończyć jazdę w rowie, o czym przekonała się dziś 23-letnia mieszkanka gminy Wręczyca Wielka.

 6. Zatrzymali prawo jazdy podczas działań „BEZPIECZNY PIESZY”

  Wczoraj, na terenie naszego powiatu, kłobucka drogówka przeprowadziła kolejne działania „BEZPIECZNY PIESZY”. Akcja jest skierowana głównie na poprawę bezpieczeństwa pieszych. Aż 28 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość w rejonie przejść dla pieszych. Jeden z nich stracił prawo jazdy.

 7. Jechał na test na COVID-19 mając prawie dwa promile

  Kłobucka drogówka zatrzymała kierowcę passata, który jechał do szpitala, by zrobić test na COVID-19. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że 50-latek miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Mieszkańcowi gminy Opatów grożą 2 lata więzienia.

 8. Tragiczny wypadek na drodze krajowej 42

  Kłobuccy kryminalni wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj na drodze krajowej numer 42. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że kierujący bmw na prostym odcinku drogi potrącił pieszego, który szedł środkiem jezdni. Niestety, na skutek odniesionych obrażeń 38-latek zmarł.

 9. Kłobucka drogówka kontroluje środki transportu

  Policjanci z Kłobucka, każdego dnia kontrolują przestrzeganie obowiązujących przepisów związanych z walką z pandemią koronawirusa. Kłobucka drogówka kontroluje środki transportu publicznego sprawdzając, czy liczba przewożonych pasażerów nie przekracza połowy ilości miejsc siedzących oraz czy pasażerowie przestrzegają obowiązków zakrywania nosa i ust. Wszystkie te działania służą ograniczeniu liczby chorych.

 10. Na dożywotnim zakazie, po narkotykach i bez OC

  W ubiegły czwartek, patrol drogówki zatrzymał do kontroli kierującego nissanem. Jak się okazało 35-letni mieszkaniec gminy Krzepice kierował pojazdem pomimo dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Ponadto kierowca był pod działaniem narkotyków, a jego pojazd nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał ubezpieczenia. Grozi mu kilka lat więzienia