Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
-
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Zgodnie z założeniami kampanii "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie" policjant z kłobuckiej drogówki spotkał się z przyszłymi kierowcami, którzy na co dzień uczą się w Zespole Szkół nr 2 w Kłobucku. Mundurowy zwracał uwagę młodych ludzi na zachowania i czynniki wpływające na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dodatkowo policjant przekazał wiele praktycznych wskazówek na temat jazdy samochodem oraz o niebezpiecznych sytuacjach z jakimi mogą spotkać się na drodze.
Dodano: 28.11.2022 -
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Zgodnie z założeniami kampanii "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie" policjanci z kłobuckiej drogówki spotkali się z przyszłymi kierowcami, którzy na co dzień uczą się w Zespole Szkół nr 1 w Kłobucku. Mundurowi zwracali uwagę młodych ludzi na zachowania i czynniki wpływające na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dodatkowo uczniowie usłyszeli bardzo ciekawą prelekcję sierż. sztab. Kamila Matyjewicza na temat bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych.
Dodano: 09.03.2020 -
Zmiany w ustawie Prawo o ruchu drogowym
6 grudnia 2019 r. wchodzą w życie przepisy dotyczące „korytarza życia” oraz jazdy zgodnie z zasadą zamka błyskawicznego – tzw. jazdy na suwak, wprowadzone ustawą z dnia 16 października 2019 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. poz. 2202).
Dodano: 04.12.2019 -
Policjanci z drogówki edukują przyszłych kierowców
Realizując kampanię „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie” policjanci z kłobuckiej drogówki spotkali się z uczniami Zespołów Szkół nr 2 oraz nr 3 w Kłobucku. Na zajęciach mundurowi przekazali młodym ludziom wiele praktycznych wskazówek na temat jazdy samochodem oraz o niebezpiecznych sytuacjach z jakimi mogą spotkać się na drodze. Ponadto, na spotkaniach st.sierż. Kamil Matyjewicz w bardzo ciekawy sposób omówił temat bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych
Dodano: 29.11.2019 -
FAKT: Najwięcej wypadków drogowych powodują kierujący pojazdami
Blisko 89 % wypadków drogowych zaistniałych podczas wakacji ubiegłego roku spowodowali kierujący pojazdami. Prawie 5% wypadków nastąpiło z winy pieszych, a w ok. 1 % przypadków odnotowano współwinę uczestników zdarzenia. Pozostałe 5% to wypadki do których doszło z innych przyczyn, w tym m.in. stan techniczny pojazdu, stan drogi, pożar pojazdu, zwierzęta na drodze, utrata przytomności przed wypadkiem.
Dodano: 29.08.2019 -
FAKT: W wypadkach drogowych najwięcej osób ginie na drogach krajowych
Mimo, że drogi krajowe stanowią zaledwie ok. 5% całej sieci dróg publicznych w Polsce, to właśnie na tych drogach ginie najwięcej osób w wypadkach drogowych.
Dodano: 22.08.2019 -
MIT: Do wypadków drogowych dochodzi najczęściej na skrzyżowaniach dróg?
Przykładem mitu, który funkcjonuje w społeczeństwie jest przeświadczenie, że do wypadków drogowych dochodzi najczęściej na skrzyżowaniach dróg. Dane statystyczne z ubiegłorocznych wakacji przedstawiają to w zupełnie innym świetle.
Dodano: 19.08.2019 -
FAKT: Wśród skrzyżowań najbardziej niebezpieczne są te z drogą podporządkowaną
Skrzyżowania, jakie spotykamy na drogach różnią się pod względem konstrukcji i sposobu organizacji ruchu. Wśród trzech podstawowych rodzajów wyróżniamy skrzyżowania o ruchu okrężnym, równorzędne oraz z drogą podporządkowaną. Przy czym te ostatnie są najmniej bezpiecznymi, jakie mogą spotkać użytkownicy dróg.
Dodano: 08.08.2019 -
FAKT: Kierujący pojazdami zachowują się niebezpiecznie przed przejściami dla pieszych
Wśród tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego najbardziej zagrożona wypadkami grupa to piesi. Tylko podczas wakacji 2018 roku uczestniczyli oni w 1085 wypadkach drogowych, w których zginęło 133 osoby a 995 zostało rannych. Większość tych zdarzeń spowodowali kierujący pojazdami, którzy nie udzielali przysługującego pieszemu pierwszeństwa. Niestety znaczna część zdarzeń związanych z potrąceniem pieszego miała miejsce na przejściach dla pieszych.
Dodano: 01.08.2019 -
Fakt: W weekendy dochodzi do największej liczby wypadków
Wakacje to upragniony czas relaksu, zabawy, aktywności oraz często dalekich podróży. To okres, w którym na drogach wzmaga się ruch związany ze zorganizowanymi bądź indywidualnymi wyjazdami na wymarzony wypoczynek. Analiza wypadków, do których doszło w wakacje 2018 roku w ujęciu poszczególnych dni tygodnia pozwala na stwierdzenie, że weekendy były najbardziej niebezpiecznymi okresami na drogach.
Dodano: 18.07.2019