Ważne informacje

Aktualności

 

Polecamy

 
Sprawdź swoje punkty karne
POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ
Kampania "Stop seksturystyce"
Zgłoś na policję handel ludźmi
Kampania informacyjna "Rasizm. Walczę nie milczę"
Porady dla osób pokrzywdzonych przestępstwem
Kampania "Stop argesji drogowej"
Zielona strefa - Ochrona zwierząt i środowiska
,,WIDZISZ – REAGUJ!” – Nowa kampania społeczna śląskiej Policji
 

Ruch drogowy

  1. Wykaz punktów kontroli autobusów - Wakacje 2026

    W okresie wakacji policjanci ruchu drogowego w całym kraju będą prowadzić wzmożone kontrole autobusów przewożących dzieci i młodzież na letni wypoczynek. Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom wyjazdów.

  2. Policjanci zadbają o bezpieczeństwo podczas długiego weekendu

    Przed nami długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała. W tym czasie zapowiadana słoneczna pogoda z pewnością wpłynie na znaczne nasilenie ruchu turystyczno-wypoczynkowego. Na drogach pojawi się więcej samochodów, motocykli i rowerów. Wzrośnie też w związku z tym liczba patroli na drogach. Aby wypoczynek przebiegł bezpiecznie, prosimy o zapoznanie się z kilkoma podstawowymi poradami.

  3. Światowy Dzień Roweru

    Światowy Dzień Roweru to doskonała okazja do promowania bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z jednośladów. Rower cieszy się coraz większą popularnością zarówno jako praktyczny środek transportu, jak i forma aktywnego wypoczynku. W związku z tym szczególnego znaczenia nabiera przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz dbałość o bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu. Z okazji Światowego Dnia Roweru przypominamy o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy, których przestrzeganie pomaga ograniczać liczbę zdarzeń drogowych i chronić zdrowie oraz życie użytkowników dróg.

  4. Zmiana w przepisach - obowiązkowa jazda w kasku

    Od 3 czerwca 2026 r. wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Rowerzyści, kierujący hulajnogą elektryczną lub UTO (urządzenie transportu osobistego) do 16. roku życia będą mieli obowiązek używania kasków ochronnych.

  5. Sezon motocyklowy rozpoczęty. Wspólne działania pod hasłem „Zmieścimy się wszyscy”

    Wraz z rozpoczęciem sezonu motocyklowego, na drogach pojawia się coraz więcej jednośladów. Dlatego policjanci z kłobuckiej drogówki, przeprowadzili wspólnie z motocyklistami działania profilaktyczne pod hasłem „Zmieścimy się wszyscy”. Ich celem było przypomnienie uczestnikom ruchu drogowego o wzajemnym szacunku, ostrożności i odpowiedzialności na drodze.

  6. Policyjne motocykle na drogach powiatu kłobuckiego

    Od wczoraj na drogach powiatu kłobuckiego można spotkać mundurowych z kłobuckiej drogówki, którzy wraz z nadejściem wiosny ruszyli w patrole na motocyklach. Patrolują oni najbardziej ruchliwe trasy, czuwając nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. Z całą pewnością ich obecność na drodze mobilizuje innych kierowców, do poruszania się zgodnie z przepisami.

  7. Sezon motocyklowy za pasem - zadbaj o swoje bezpieczeństwo

    Słoneczna aura oraz coraz wyższe temperatury sprawiają, że wielu motocyklistów decyduje się rozpocząć sezon. Podejmując taką decyzję, należy mieć na uwadze, że dla kierujących jednośladami panują wciąż bardzo wymagające warunki jezdne. Powrót motocykli na nasze drogi to również doskonała okazja, aby przypomnieć o kluczowych zasadach bezpieczeństwa, odpowiedniej korelacji pomiędzy kierującymi różnymi rodzajami pojazdów, pieszych oraz o wzajemnym szacunku podczas korzystania z drogi.

  8. W drodze na święta - jedź rozsądnie, wróć bezpiecznie

    Przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia apelujemy do kierowców o ostrożność, rozwagę oraz o to, aby nie wsiadali za kierownicę pod wpływem alkoholu. Planując podróż, pamiętajmy o bezpieczeństwie – zarówno swoim, jak i innych uczestników ruchu drogowego, niezależnie od liczby kilometrów do pokonania.

  9. Policjant z drogówki po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego audi bez uprawnień

    Będący po służbie sierżant Łukasz Knot z kłobuckiej drogówki zatrzymał nietrzeźwego kierującego audi. Nieodpowiedzialny mężczyzna przejeżdżał przez Zawady bez uprawnień, mając w organizmie ponad promil alkoholu. Swoim działaniem mundurowy udowodnił, że policyjna służba nie kończy się po zdjęciu munduru i zawsze trzeba być gotowym do podjęcia interwencji lub udzielenia pomocy.

  10. Kłobucka drogówka przeprowadziła kolejną akcje „Trzeźwość”

    W poniedziałek 8 grudnia w godzinach porannych policjanci z kłobuckiej drogówki prowadzili działania „Trzeźwość”. W czasie akcji mundurowi skontrolowali łącznie 576 uczestników ruchu drogowego. Policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę ciężarówki, który znajdował się w stanie nietrzeźwości oraz dwóch, którzy kierowali pojazdami znajdując się w stanie po użyciu alkoholu.

Powrót na górę strony