Aktualności
-
Nietrzeźwa kierująca ujęta przez świadka chciała przekupić policjantów
Zdecydowana reakcja świadka doprowadziła do zatrzymania 53-latki, która chciała przejechać przez Władysławów, mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo kobieta próbowała wręczyć mundurowym 500 złotych w zamian za uniknięcie odpowiedzialności. Kobieta została zatrzymana, usłyszała zarzuty karne dotyczące kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz próby udzielenia korzyści majątkowej stróżom prawa, za co grozi jej wieloletni pobyt w więzieniu.
Kłobuck Korupcja Nietrzeźwi kierujący -
Narodowe Biuro Śledcze Policji - nowy filar bezpieczeństwa Polski
Przed laty symbolem przestępczości zorganizowanej były gangi działające na ulicach polskich miast. Dziś ich następcy coraz częściej rekrutują członków w sieci, ukrywają majątek w kryptowalutach, wykorzystują sztuczną inteligencję, a swoje działania łączą z cyberatakami, sabotażem czy dezinformacją. Ostatnie wydarzenia związane z sytuacją za wschodnią granicą Polski pokazują, że współczesne zagrożenia nie znają granic między światem realnym i cyfrowym. Przestępczość zorganizowana ewoluuje, przybierając formę zagrożeń hybrydowych, które wymagają równie nowoczesnej odpowiedzi państwa. Utworzenie Narodowego Biura Śledczego Policji pozwoli połączyć doświadczenia śledczych, zdobyte w walce z najgroźniejszymi grupami przestępczymi ostatnich dekad z najnowocześniejszymi narzędziami analitycznymi, cybernetycznymi i operacyjnymi. Nowa, wyspecjalizowana jednostka ma zapewnić jeszcze skuteczniejsze, szybsze i bardziej skoordynowane działania Policji wobec najpoważniejszych form przestępczości.
Kłobuck KGP -
Poszukiwania osób i epizod CBRN. Wspólne ćwiczenia w rejonie rezerwatu Szachownica
Policjanci, strażacy oraz przedstawiciele innych służb uczestniczyli we wspólnych ćwiczeniach pod kryptonimem „SZACHOWNICA 2026”, które odbyły się na terenach leśnych gminy Lipie w powiecie kłobuckim. Scenariusze zakładały między innymi poszukiwanie osób zaginionych oraz działania związane z zagrożeniami CBRN. Ćwiczenia pozwoliły sprawdzić współpracę służb oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii podczas sytuacji kryzysowych.
Kłobuck Szkolenia i ćwiczenia Współpraca Policji z innymi podmiotami
-
Wykaz punktów kontroli autobusów - Wakacje 2026
W okresie wakacji policjanci ruchu drogowego w całym kraju będą prowadzić wzmożone kontrole autobusów przewożących dzieci i młodzież na letni wypoczynek. Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom wyjazdów.
Kłobuck KGP Ruch Drogowy -
Światowy Dzień Świadomości o Nadużyciach wobec Osób Starszych - szacunek, troska i bezpieczeństwo seniorów
Każdego roku 15 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości o Nadużyciach wobec Osób Starszych. To ważna okazja, aby zwrócić uwagę na problemy, z którymi mierzą się seniorzy, a także przypomnieć, że każdy człowiek, niezależnie od wieku, ma prawo do godnego, bezpiecznego i pełnego szacunku życia.
Kłobuck KGP -
Kłobuccy policjanci włączyli się w ogólnopolską akcję „Poszukiwany”
W dniach 8-9 czerwca odbywała się ogólnopolska akcji „Poszukiwany”, która była koordynowana przez Komendę Główną Policji. W działania włączyli się również kłobuccy policjanci. W trakcie akcji stróże prawa na terenie powiatu kłobuckiego zatrzymali 3 osoby ukrywające się przed organami ścigania.
Kłobuck Akcje policyjne Poszukiwani -
Zaginiony Rafał K. z Panek odnaleziony
Informujemy, że zaginiony 45-letni Rafał K. z Panek został odnaleziony. Dziękujemy mediom oraz wszystkim osobom, które zaangażowały się w poszukiwania i przekazywały nam informacje na temat zaginionego. Prosimy także o usunięcie zdjęć mężczyzny ze swoich zasobów.
Kłobuck Zaginięcia i poszukiwania -
Podsumowanie poniedziałkowych działań „Trzeźwość”
W poniedziałek 8 czerwca w godzinach porannych policjanci z kłobuckiej drogówki przeprowadzili działania „Trzeźwość”. Mundurowi w różnych miejscach na terenie powiatu skontrolowali łącznie 573 uczestników ruchu drogowego. W czasie akcji policjanci uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwej kierującej BMW, trzem kierowcom w stanie po użyciu alkoholu oraz jednemu nietrzeźwemu rowerzyście.
Kłobuck Ruch Drogowy -
Policjanci zadbają o bezpieczeństwo podczas długiego weekendu
Przed nami długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała. W tym czasie zapowiadana słoneczna pogoda z pewnością wpłynie na znaczne nasilenie ruchu turystyczno-wypoczynkowego. Na drogach pojawi się więcej samochodów, motocykli i rowerów. Wzrośnie też w związku z tym liczba patroli na drogach. Aby wypoczynek przebiegł bezpiecznie, prosimy o zapoznanie się z kilkoma podstawowymi poradami.
Kłobuck KWP Ruch Drogowy -
Światowy Dzień Roweru
Światowy Dzień Roweru to doskonała okazja do promowania bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z jednośladów. Rower cieszy się coraz większą popularnością zarówno jako praktyczny środek transportu, jak i forma aktywnego wypoczynku. W związku z tym szczególnego znaczenia nabiera przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz dbałość o bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu. Z okazji Światowego Dnia Roweru przypominamy o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy, których przestrzeganie pomaga ograniczać liczbę zdarzeń drogowych i chronić zdrowie oraz życie użytkowników dróg.
Kłobuck KWP Ruch Drogowy -
Dzielnicowy i psycholog rozmawiali o zagrożeniach związanych z narkotykami
Dzielnicowy starszy aspirant Mariusz Tałaj wspólnie z psychologiem Jakubem Kiesz przeprowadzili cykl spotkań profilaktycznych dla uczniów oraz rodziców z terenu gminy Opatów. Głównym celem działań było zwiększenie świadomości na temat zagrożeń związanych z narkotykami oraz innymi substancjami psychoaktywnymi. Spotkania realizowane w ramach planu priorytetowego policjanta pierwszego kontaktu, były doskonałą okazją do promocji zdrowego trybu życia, wolnego od uzależnień.
Kłobuck Profilaktyka -
Zwolnij - niebezpieczny punkt!
Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z firmą Yanosik SA, od 1 czerwca do 30 września 2026 r., prowadzi ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Zwolnij - niebezpieczny punkt!”. Celem działań jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach poprzez ostrzeganie kierowców o miejscach szczególnie niebezpiecznych oraz przypominanie o konieczności dostosowania prędkości do warunków ruchu.
Kłobuck KGP Ruch Drogowy Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Zmiana w przepisach - obowiązkowa jazda w kasku
Od 3 czerwca 2026 r. wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Rowerzyści, kierujący hulajnogą elektryczną lub UTO (urządzenie transportu osobistego) do 16. roku życia będą mieli obowiązek używania kasków ochronnych.
Kłobuck KGP Ruch Drogowy -
Seria zdarzeń z udziałem pieszych. Zadbaj o własne bezpieczeństwo
Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, w przeciwieństwie do kierujących samochodami, nie są osłonięci karoserią pojazdu, nie mogą też liczyć na działanie poduszek powietrznych czy pasów bezpieczeństwa. Pomimo dobrej pogody i warunków na drogach, wciąż dochodzi do wielu zdarzeń z udziałem pieszych.
Kłobuck KWP Profilaktyka Ruch Drogowy -
Przejeżdżał przez Krzepice mając ponad 1,5 promila alkoholu
Policjanci z kłobuckiej drogówki na ulicy Dąbrowskiego w Krzepicach zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena. W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się, że w organizmie 54-letniego kierowcy, mieszkańca powiatu kłobuckiego, było ponad 1,5 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd.
Kłobuck Nietrzeźwi kierujący -
Ruszają zgłoszenia do III Międzypowiatowej Olimpiady Bezpieczeństwa
Sportowa rywalizacja, widowiskowe konkurencje, pokazy służb mundurowych, edukacja z zakresu bezpieczeństwa, wyjątkowe nagrody i mnóstwo atrakcji — już 17 września 2026 roku na obiektach MOSiR przy Alei Jana Łyska 21 w Cieszynie odbędzie się III Międzypowiatowa Olimpiada Bezpieczeństwa. Szkoły ponadpodstawowe o profilu mundurowym i ratowniczym z województwa śląskiego mogą już zgłaszać swoje drużyny do udziału w wydarzeniu do dnia 19 czerwca 2026 roku. Organizatorami wydarzenia są Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie we współpracy z Starostwem Powiatowym w Cieszynie, Miastem Cieszyn oraz Akademią WSB.
Kłobuck Konkursy Sport -
Niebieskie światło pamięci - dziś finał kampanii #zaginioneNIEzapomniane
Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego to dzień, w którym swój finał ma kampania społeczna polskiej Policji i Fundacji ITAKA #zaginioneNIEzapomniane. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem zaginięć dzieci a także solidarność z ich rodzinami, które każdego dnia czekają na odpowiedź, co się wydarzyło. Dzisiejszego wieczoru budynki i charakterystyczne obiekty w całej Polsce zostały podświetlone na niebiesko. Dzięki zaangażowaniu organizacji zrzeszonych w Missing Children Europe w tym samym kolorze iluminacje pojawiły się w całej Europie.
Kłobuck #zaginioneNIEzapomniane KGP -
#zaginioneNIEzapomniane – cz.2
O zaginięciach dzieci, ciemnej liczbie przestępstw, a także o tym, dlaczego w tych sprawach najważniejsze jest zaangażowanie ludzi i dlaczego nie wolno odpuszczać. Zapraszamy na drugą część podcastu z kryminolożką i kryminalistyczką dr Joanną Stojer-Polańską, stworzonego w ramach II edycji policyjnej kampanii #zaginioneNIEzapomniane.
Kłobuck #zaginioneNIEzapomniane Akcje i kampanie KGP -
#zaginioneNIEzapomniane - co stało się z Kasią?
Są takie historie, które mimo upływu lat nadal stanowią otwartą ranę. Jedną z nich jest zaginięcie Katarzyny Domerackiej. W 2000 roku miała 16 lat, plany na przyszłość i całe życie przed sobą. Tego feralnego dnia wyszła od swoich dziadków i już nigdy nie wróciła. W ramach kampanii #zaginioneNIEzapomniane wracamy do spraw, które mimo upływu lat nadal pozostają niewyjaśnione.
Kłobuck #zaginioneNIEzapomniane -
Podsumowanie działań „Bezpieczny pieszy”
W piątek 22 maja policjanci z kłobuckiej drogówki przeprowadzili kolejne w tym roku działania „Bezpieczny pieszy”. Akcja była ukierunkowana na poprawę bezpieczeństwa oraz kontrolę wzajemnych relacji pomiędzy kierowcami i pieszymi. W czasie działań mundurowi ujawnili łącznie 70 wykroczeń. Najczęściej występującym naruszeniem prawa było przekroczenie prędkości w rejonie przejść dla pieszych.
Kłobuck Akcje policyjne Ruch Drogowy -
Zaginięcie, ucieczka, powrót
Ucieczki dzieci i młodzieży są główną przyczyną zaginięć małoletnich w Polsce. Rocznie notuje się ponad 2000 zaginięć osób poniżej 17 roku życia, z których większość to ucieczki z domów lub placówek opiekuńczych wywołane konfliktami, przemocą lub problemami emocjonalnymi. Na szczęście ponad 95 proc. dzieci odnajduje się w ciągu pierwszego tygodnia. Problem jednak jest alarmujący. Ogromnie ważnym i trudnym elementem jest powrót nastolatka do domu i środowiska rówieśniczego. O tym, jak poradzić sobie z taką sytuacją z Anetą Bańkowską, psycholożką, koordynatorką linii wsparcia Fundacji ITAKA rozmawia Izabela Pajdała.
Kłobuck #zaginioneNIEzapomniane KGP -
#zaginioneNIEzapomniane – cz.1
Co dzieje się, gdy w poszukiwaniach dziecka nagle urywa się ślad? Dlaczego niektóre zaginięcia pozostają nierozwiązane przez dziesiątki lat? I czy brak śladów też może być śladem? W pierwszej części podcastu z dr Joanną Stojer-Polańską — kryminolożką i kryminalistyczką współpracującą m.in. z Policją, rozmawiamy o zaginięciach dzieci, najtrudniejszych śledztwach, pracy śledczych, psów poszukiwawczych i o sprawach, w których wciąż brakuje odpowiedzi. Podcast jest częścią II edycji policyjnej kampanii #zaginioneNIEzapomniane.
Kłobuck #zaginioneNIEzapomniane KGP
Polecamy
-
Zmiana w przepisach - obowiązkowa jazda w kasku
Od 3 czerwca 2026 r. wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Rowerzyści, kierujący hulajnogą elektryczną lub UTO (urządzenie transportu osobistego) do 16. roku życia będą mieli obowiązek używania kasków ochronnych.
-
Finał programu profilaktycznego „#włączmyślenie – Bezpieczna Sieć”
W Gminnym Ośrodku Kultury we Wręczycy Wielkiej odbyła się uroczysta gala finałowa programu informacyjno-edukacyjnego „#włączmyślenie – Bezpieczna Sieć”, realizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Kłobucku. Wydarzenie było podsumowaniem wielomiesięcznych działań profilaktycznych, poświęconych bezpieczeństwu w cyberprzestrzeni, przeciwdziałaniu hejtowi oraz budowaniu świadomych i odpowiedzialnych postaw w świecie online.
-
Sezon motocyklowy za pasem - zadbaj o swoje bezpieczeństwo
Słoneczna aura oraz coraz wyższe temperatury sprawiają, że wielu motocyklistów decyduje się rozpocząć sezon. Podejmując taką decyzję, należy mieć na uwadze, że dla kierujących jednośladami panują wciąż bardzo wymagające warunki jezdne. Powrót motocykli na nasze drogi to również doskonała okazja, aby przypomnieć o kluczowych zasadach bezpieczeństwa, odpowiedniej korelacji pomiędzy kierującymi różnymi rodzajami pojazdów, pieszych oraz o wzajemnym szacunku podczas korzystania z drogi.
-
Zgłoś kandydata do konkursu „Policjant, który mi pomógł”!
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji już po raz kolejny organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”, którego głównym celem jest promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym.
-
Konkurs dla szkół podstawowych w ramach kampanii #ZnamTeNumery 2026
W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej na rzecz bezpieczeństwa seniorów #ZnamTeNumery Telewizja Puls zorganizowała konkurs dla szkół podstawowych. Udział w wyzwaniu edukacyjnym poświęconym bezpieczeństwu i ochronie przed oszustwami mogą wziąć nauczyciele oraz uczniowie klas I–VIII.
-
Pomoc dla osób w kryzysie bezdomności
Niska temperatura w okresie jesienno-zimowym stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, starszych oraz samotnych. Policjanci sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne lub potrzebujące pomocy i schronienia w związku z niską temperaturą. Wzorem lat ubiegłych, Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach uruchomił bezpłatną infolinię pod numerem 987, gdzie bezdomni mogą uzyskać pomoc w zakresie noclegu i wyżywienia.
-
Trwa policyjna operacja "TOR"
W odpowiedzi na ujawnione incydenty wymierzone w krajową infrastrukturę kolejową, stanowiące potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa pasażerów oraz stabilności transportu, zainicjowano Operację „TOR”. Głównym celem działań jest prewencja, w tym zapobieganie aktom sabotażu i dywersji w obrębie sieci kolejowej. Do realizacji zadań operacji pod kryptonimem „TOR” włączyli się również kłobuccy policjanci.
Ruch drogowy
-
Wykaz punktów kontroli autobusów - Wakacje 2026
W okresie wakacji policjanci ruchu drogowego w całym kraju będą prowadzić wzmożone kontrole autobusów przewożących dzieci i młodzież na letni wypoczynek. Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom wyjazdów.
-
Policjanci zadbają o bezpieczeństwo podczas długiego weekendu
Przed nami długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała. W tym czasie zapowiadana słoneczna pogoda z pewnością wpłynie na znaczne nasilenie ruchu turystyczno-wypoczynkowego. Na drogach pojawi się więcej samochodów, motocykli i rowerów. Wzrośnie też w związku z tym liczba patroli na drogach. Aby wypoczynek przebiegł bezpiecznie, prosimy o zapoznanie się z kilkoma podstawowymi poradami.
-
Światowy Dzień Roweru
Światowy Dzień Roweru to doskonała okazja do promowania bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z jednośladów. Rower cieszy się coraz większą popularnością zarówno jako praktyczny środek transportu, jak i forma aktywnego wypoczynku. W związku z tym szczególnego znaczenia nabiera przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz dbałość o bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu. Z okazji Światowego Dnia Roweru przypominamy o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy, których przestrzeganie pomaga ograniczać liczbę zdarzeń drogowych i chronić zdrowie oraz życie użytkowników dróg.
-
Zmiana w przepisach - obowiązkowa jazda w kasku
Od 3 czerwca 2026 r. wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Rowerzyści, kierujący hulajnogą elektryczną lub UTO (urządzenie transportu osobistego) do 16. roku życia będą mieli obowiązek używania kasków ochronnych.
-
Sezon motocyklowy rozpoczęty. Wspólne działania pod hasłem „Zmieścimy się wszyscy”
Wraz z rozpoczęciem sezonu motocyklowego, na drogach pojawia się coraz więcej jednośladów. Dlatego policjanci z kłobuckiej drogówki, przeprowadzili wspólnie z motocyklistami działania profilaktyczne pod hasłem „Zmieścimy się wszyscy”. Ich celem było przypomnienie uczestnikom ruchu drogowego o wzajemnym szacunku, ostrożności i odpowiedzialności na drodze.
-
Policyjne motocykle na drogach powiatu kłobuckiego
Od wczoraj na drogach powiatu kłobuckiego można spotkać mundurowych z kłobuckiej drogówki, którzy wraz z nadejściem wiosny ruszyli w patrole na motocyklach. Patrolują oni najbardziej ruchliwe trasy, czuwając nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. Z całą pewnością ich obecność na drodze mobilizuje innych kierowców, do poruszania się zgodnie z przepisami.
-
Sezon motocyklowy za pasem - zadbaj o swoje bezpieczeństwo
Słoneczna aura oraz coraz wyższe temperatury sprawiają, że wielu motocyklistów decyduje się rozpocząć sezon. Podejmując taką decyzję, należy mieć na uwadze, że dla kierujących jednośladami panują wciąż bardzo wymagające warunki jezdne. Powrót motocykli na nasze drogi to również doskonała okazja, aby przypomnieć o kluczowych zasadach bezpieczeństwa, odpowiedniej korelacji pomiędzy kierującymi różnymi rodzajami pojazdów, pieszych oraz o wzajemnym szacunku podczas korzystania z drogi.
-
W drodze na święta - jedź rozsądnie, wróć bezpiecznie
Przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia apelujemy do kierowców o ostrożność, rozwagę oraz o to, aby nie wsiadali za kierownicę pod wpływem alkoholu. Planując podróż, pamiętajmy o bezpieczeństwie – zarówno swoim, jak i innych uczestników ruchu drogowego, niezależnie od liczby kilometrów do pokonania.
-
Policjant z drogówki po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego audi bez uprawnień
Będący po służbie sierżant Łukasz Knot z kłobuckiej drogówki zatrzymał nietrzeźwego kierującego audi. Nieodpowiedzialny mężczyzna przejeżdżał przez Zawady bez uprawnień, mając w organizmie ponad promil alkoholu. Swoim działaniem mundurowy udowodnił, że policyjna służba nie kończy się po zdjęciu munduru i zawsze trzeba być gotowym do podjęcia interwencji lub udzielenia pomocy.
-
Kłobucka drogówka przeprowadziła kolejną akcje „Trzeźwość”
W poniedziałek 8 grudnia w godzinach porannych policjanci z kłobuckiej drogówki prowadzili działania „Trzeźwość”. W czasie akcji mundurowi skontrolowali łącznie 576 uczestników ruchu drogowego. Policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę ciężarówki, który znajdował się w stanie nietrzeźwości oraz dwóch, którzy kierowali pojazdami znajdując się w stanie po użyciu alkoholu.








