Wiadomości

Święto Policji w Kłobucku

Data publikacji 13.07.2022

We wtorek 12 lipca kłobuccy mundurowi obchodzili Święto Policji. Z tej okazji w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Kłobucku odbyła się uroczysta zbiórka, na której wręczono akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Stróże prawa odbierali awanse z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Artura Bednarka oraz Komendanta Powiatowego Policji w Kłobucku mł.insp. Marioli Biskup.

We wtorek 12 lipca w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Kłobucku odbyła się uroczysta zbiórka z okazji obchodów kłobuckiego Święta Policji. Podczas tegorocznej uroczystości mundurowi świętowali zarówno 103. rocznicę powstania Policji Państwowej jak i 100. rocznicę utworzenia Policji Województwa Śląskiego. Na sali nie zabrakło przedstawicieli różnych służb oraz lokalnych władz samorządowych w osobach Burmistrza Kłobucka wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Kłobucku. W roli głównej wystąpili jednak policjantki i policjanci, którzy z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Artura Bednarka otrzymali nominacje na wyższe stopnie policyjne. Podczas wręczania aktów mianowania Panu Komendantowi asystowała Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku mł.insp. Mariola Biskup.

Na zdjęciu widać umundurowanych policjantów stojących w dwuszeregu, którzy biorą udział w uroczystości

Akademia policyjna odbyła się w formie uroczystej zbiórki. Rozpoczął ją Mazurek Dąbrowskiego, a następnie wszystkich gości powitała Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku mł.insp. Mariola Biskup. Szefowa kłobuckich mundurowych podziękowała wszystkim za codzienną służbę, oddanie i ofiarność. Podkreśliła, że policjanci każdego dnia rzetelnie i z dużym poświęceniem oddają się służbie, strzegąc porządku publicznego i bezpieczeństwa mieszkańców powiatu kłobuckiego.

Pani Komendant zwróciła się także z podziękowaniami do władz samorządowych, zaprzyjażnionych służb mundurowych, z którymi policjanci współpracują w codziennej służbie oraz do biorącej udział w uroczystości przedstawicielki Prokuratury Rejonowej w Częsytochowie.

Zaproszeni goście i umundurowani na galowo policjanci

W dalszej części uroczystej zbiórki wręczono awanse. Później były kolejne podziękowania, gratulacje i życzenia. Wśród ciepłych słów kierowanych do stróżów prawa, najczęściej powtarzającymi się życzeniami były te, mówiące o spokojnej służbie.

Za sumienną służbę podziękowali policjantom obecni na uroczystości goście oraz Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Artur Bednarek. Pan Komendant w swoim wystąpieniu odniósł się rónież do historii Śląskiej Policji, podkreślając, że w 2022 roku obchodzimy 100. rocznicę utworzenia Policji Województwa Śląskiego, a także złożył szczególne podziekowania dla rodzin policjantów oraz mundurowych, którzy przeszli na zasłużoną emeryturę.

Przy mównicy stoi Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach - wygłasza przemówienie

Podczas tegorocznego święta, pierwszy w życiu awans na stopień starszego posterunkowego otrzymało 6 policjantów, w korpusie podoficerów awansowało 19 policjantów, w korpusie aspirantów awansowało 26 mundurowych natomiast w korpusie oficerów młodszych awans otrzymało 3 policjantów. W sumie pagony zmieniło 54 funkcjonariuszy kłobuckiej policji.

Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Kłobucku wpłynęły rónież adresy okolicznościowe z najlepszymi życzeniami dla kłobuckich policjantek i policjantów oraz ich rodzin. Życzenia przekazali:

 • Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Roman Rabsztyn
 • Burmistrz Kłobucka wraz z Przewodniczącym Rady Miejsckiej w Kłobucku
 • Komendant COSSW w Kulach płk Magdalena Knapik
 • Komendant KP PSP w Kłobucku mł.bryg. Karol Wers
 • Dowódca uroczystości składa meldunek Komendantowi
 • Przy mównicy stoi policjantka w umundurowaniu galowym, obok stoi policjant również w umundurowaniu galowym
 • Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach wręcza policjantce akt mianowania na wyższy stopień policyjny
 • Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach wręcza policjantowi akt mianowania na wyższy stopień policyjny
 • Pani Komendant wręcza policjantowi akt mianowania na wyższy stopień policyjny
 • Mężczyzna w garniturze - burmistrz Kłobucka, wręcza kwiaty Pani Komendant
 • Przy mównicy stoi Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach - wygłasza przemównienie
 • Przy mównicy stoi Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach - wygłasza przemówienie
 • Na zdjęciu widać Poczet Sztandarowy, trzech umundurowanych na galowo policjantów, którzy ze sztandarem wychodzą z sali
Powrót na górę strony