Wiadomości

O nowej kampanii społecznej na Festynie Dożynkowym w Lindowie

Data publikacji 24.08.2021

W minioną niedzielę 22 sierpnia, kłobucki profilaktyk młodszy aspirant Artur Wróż wspólnie z policyjną maskotką Sznupkiem wzięli udział w Festynie Dożynkowym zorganizowanym w Lindowie. Podczas spotkania mundurowy między innymi zaprezentował założenia nowej kampanii społecznej pn. „Mamo! Tato! Tutaj jestem”. Głównym celem nowych działań jest ochrona najmłodszych przed zaginięciami.

Śląska Policja rozpoczęła nową kampanię społeczną pn. „Mamo! Tato! Tutaj jestem”. Na działania składają się bezpośrednie rozmowy z mieszkańcami, edukacja najmłodszych i rodziców, a także kampania informacyjna w mediach. Głównym celem nowych działań jest ochrona najmłodszych przed zaginięciami.

W minioną niedzielę 22 sierpnia, kłobucki profilaktyk młodszy aspirant Artur Wróż zainaugurował nową kampanię podczas Festynu Dożynkowego zorganizowanego w Lindowie. Podczas spotkania policjant przekazywał informację na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa najmłodszych, natomiast szczególną uwagę zwracał na to, co można zrobić, aby uniknąć zagubienia w dużych skupiskach ludzi. Mundurowy uczulał również opiekunów aby reagowali na sytuacje, które mogą doprowadzić nie tylko do chwilowego zagubienia się pociech, ale także do poważnych zdarzeń, jak porwanie dziecka czy wyrządzenie mu krzywdy przez osoby obce. Dodatkowo, na festynie profilaktyk rozdawał najmłodszym gadżety promujące kampanię.

Tradycyjnie najwięcej emocji wzbudził radiowóz oraz Sznupek - maskotka Śląskiej Policji. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały policyjny pojazd oraz sprzęt wykorzystywany przez mundurowych w codziennej służbie. Praktycznie każdy niezależnie od wieku chciał zrobić sobie zdjęcie ze Sznupkiem, który z wielkim zaangażowaniem brał udział w różnych zabawach z najmłodszymi.

 

  • policjant zakłada opaskę na rękę dziecka, które ma na głowie żółtą czapkę z daszkiem, obok stoi mężczyzna
  • policjant zakłada opaskę na rękę dziecka, które ma na głowie żółtą czapkę z daszkiem, obok stoi mężczyzna
  • troje dzieci tańczy ze Sznupkiem, trzymają się za ręce i łapy

 

policjant stoi przy radiowozie, obok stoją Sznupek oraz nastolatek i dorosły mężczyzna

Powrót na górę strony