Nielegalne wypalanie traw - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Wiadomości

Nielegalne wypalanie traw

Data publikacji 12.04.2021

W miniony weekend było aż 6 zgłoszeń o palących się trawach. Pożary miały miejsce na terenie miejscowości Łobodno, Truskolasy, Opatów i Miedźno. Przypominamy, że wypalanie traw jest zabronione. Grozi za to mandat w wysokości 5 tysięcy złotych.

Wraz z nadejściem wiosny pojawiają się liczne zgłoszenia dotyczące pożaru traw. Niestety nie wszyscy mieszkańcy naszego powiatu zdają sobie sprawę, że wypalanie traw jest nie tylko nieodpowiedzialne, zabronione i karalne, ale może doprowadzić do tragedii. W miniony weekend było aż 6 zgłoszeń o palących się trawach i nieużytkach rolnych. Pożary miały miejsce na terenie miejscowości Łobodno, Truskolasy, Opatów i Miedźno. Spłonęło kilka hektarów nieużytków rolnych. Na szczęście nie było zagrożenia dla osób i mienia.

Od początku roku- według danych Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku- odnotowano już 44 pożary traw na terenie naszego powiatu!

Przypominamy, że zgodnie z przepisami Ustawy o Ochronie Przyrody, a także Kodeksu Wykroczeń za wypalanie traw grozi kara aresztu albo grzywna, nawet do 5000 zł. W przypadku, gdy ogień niebezpiecznie się rozprzestrzeni i zagrozi zdrowiu lub życiu ludzi, albo budynkom, można trafić do więzienia nawet na 10 lat!

Więcej informacji na stronie Biura Prewencji KGP