Wiadomości

Jechał po autostradzie mając niespełna 3 promile alkoholu

Data publikacji 19.01.2021

W miniony czwartek 14 stycznia, policjanci z kłobuckiej drogówki zostali skierowani do pomocy w obsłudze kolizji na autostradzie A1 w rejonie miejscowości Lgota. W zdarzeniu brały udział dwa pojazdy. Nikomu nic się nie stało, jednak w trakcie wykonywania policyjnych czynności okazało się, że jeden z kierowców miał w organizmie niespełna 3 promile alkoholu.

W miniony czwartek 14 stycznia, kilkanaście minut przed godziną pierwszą w nocy, oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do którego doszło na 426 kilometrze autostrady A1. Na miejsce skierowano patrol z kłobuckiej drogówki. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynikało, iż doszło do zderzenia samochodu dostawczego z samochodem ciężarowym. W rozmowie ze świadkiem zdarzenia policjanci ustalili, iż kierujący dostawczym renault zajechał drogę poruszającemu się w tym samym kierunku kierowcy ciężarówki z naczepą.

Żaden z uczestników zdarzenia drogowego nie odniósł obrażeń. Niestety okazało się, że jeden z uczestników kolizji, 51-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego kierował po pijanemu. Badanie stanu trzeźwości wykazało niespełna 3 promile alkoholu w jego organizmie.

Aktualnie sprawą nieodpowiedzialnego kierowcy, zajmują się śledczy z kłobuckiej komendy. Nieodpowiedzialny kierujący musi liczyć się z policyjnymi zarzutami, za które grozi wysoka grzywna, orzeczenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet więzienie.

Pamiętajmy, że wyjeżdżając w drogę po pijanemu ryzykujemy nie tylko swoje życie, ale także innych uczestników ruchu drogowego!