Kontrole autokarów w okresie wakacyjnym - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Wiadomości

Kontrole autokarów w okresie wakacyjnym

Data publikacji 22.06.2020

Wakacje to czas wzmożonego ruchu pojazdów przewożących zorganizowane grupy na wycieczki, obozy i kolonie. Policjanci z kłobuckiej drogówki sprawdzają stan techniczny autokarów i busów, którymi dzieci podróżują na szkolne wycieczki. W trakcie prowadzonych kontroli mundurowi sprawdzają również uprawnienia oraz trzeźwość kierowców. Organizatorów wypoczynku dla dzieci, ich opiekunów i rodziców prosimy o odpowiednio wcześniejsze informowanie, z co najmniej 5 dniowym wyprzedzeniem, o konieczności podjęcia czynności kontrolnych autokarów.

W czasie wakacji na drogach oraz w miejscowościach i rejonach wypoczynkowych pojawiać się będzie więcej niż zwykle pojazdów, dlatego najważniejszym zadaniem służb działających na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest zapewnienie sprawnego i bezpiecznego przemieszczania się podróżnych. Policjanci zwracać będą szczególną uwagę na respektowanie przepisów ruchu drogowego w zakresie przestrzegania dozwolonych limitów prędkości, stanu trzeźwości kierujących, korzystania z pasów bezpieczeństwa i właściwego przewożenia dzieci w pojazdach oraz stanu technicznego – głównie pojazdów realizujących przewóz osób autokarami.

Istotnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autokarów wiozących zorganizowane grupy osób na taki wypoczynek. W czasie kontroli funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów. Planując zorganizowany wyjazd dziecka i będąc zainteresowanym tym czy środek transportu będzie sprawny, a kierowca wypoczęty i przygotowany do drogi, warto skorzystać z wykazu miejsc kontroli autobusów na terenie województwa wraz z zestawieniem numerów telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autokarów i ich kierowców.

Policjanci z kłobuckiej drogówki równiez sprawdzają stan techniczny autokarów i busów.

Informacje takie można przekazywać osobiście od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30 w Wydziale Ruchu Drogowego KPP w Kłobucku lub telefonicznie na numer: 34 3109290.

Prosimy organizatorów wypoczynku dla dzieci, ich opiekunów i rodziców o odpowiednio wcześniejsze informowanie, z co najmniej 5 dniowym wyprzedzeniem, o konieczności podjęcia czynności kontrolnych autokarów.

Wcześniejsza informacja o kontroli autokarów pozwoli na odpowiednie zaplanowanie służby dla policjantów, co usprawni wykonanie tych czynności.

Sprawdzenie autokarów i busów w uzasadnionych przypadkach będą również wykonywane na trasie ich przejazdu.

źródło: KWP w Katowicach oraz KPP w Kłobucku