Wiadomości

Promowali bezpieczeństwo na „VI Złazie leśnym”

Data publikacji 26.06.2018

Mundurowi wspólnie z policyjną maskotką - Sznupkiem uczestniczyli w „VI Złazie leśnym” zorganizowanym dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi i szkół ponadgimnazjalnych powiatu kłobuckiego. Policjanci w szczególności skupili się na promowaniu bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Wizyta stróżów prawa na tej imprezie doskonale wpisała się w kampanie „Bezpieczne wakacje” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Policjanci z kłobuckiej komendy wspólnie z policyjną maskotką - Sznupkiem uczestniczyli w „VI Złazie leśnym”. Głównymi organizatorami imprezy były: Zespół Szkół nr 3 w Kłobucku, Nadleśnictwo Kłobuck oraz Powiat Kłobucki.

Impreza zorganizowanym dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi i szkół ponadgimnazjalnych powiatu kłobuckiego miała charakter ekologiczno-patriotyczny. Na wszystkich uczestników festynu czekało mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Uczniowie i przedszkolaki, wędrując różnymi szlakami leśnymi, rozwiązywali zadania dotyczące znajomości zasobów przyrody powiatu kłobuckiego, właściwego zachowania się w lesie, ochrony środowiska oraz z zakresu historii „Nasza Niepodległa”.

Dla mundurowych udział w tym wydarzeniu był doskonałą okazją do promocji założeń prowadzonych kampanii „Bezpieczne wakacje” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Policjanci opowiadali najmłodszym o swojej pracy oraz pokazywali policyjny sprzęt i radiowóz. Najwięcej emocji tradycyjnie wzbudził Sznupek, który bawił się z dziećmi i chętnie pozował do zdjęć. Obecność stróżów prawa i policyjnej maskotki, na tego typu imprezach, ma uświadomić najmłodszym, że zawsze, nawet podczas zabawy, należy myśleć o swoim i innych bezpieczeństwie.

Wszystkie placówki uczestniczące w złazie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz zestawy materiałów promujących powiat kłobucki, a zwycięzcy poszczególnych konkursów oprócz dyplomów także nagrody w postaci książek i gier edukacyjnych, które m.in. wręczali szefowie kłobuckich stróżów prawa mł.insp. Tomasz Górka oraz podinsp. Artur Wilczyński.

Źródło: KPP w Kłobucku oraz Powiat Kłobucki

  • policjanci na pikniku
  • policjanci na pikniku
  • policjanci na pikniku
  • policjanci na pikniku
  • policjanci na pikniku
  • policjanci na pikniku
  • policjanci na pikniku
  • policjanci na pikniku
  • policjanci na pikniku

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.1 MB)